E-posta:  
Şifre:  
Kayıt Ol

Ramazan Çakmakcı (Av.)

Ramazan Çakmakcı (Av.)

Yayınlanmış Kitapları:

Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun Gerekçeli, Raporlu, Tutanaklı, Legal, İstanbul 2016

Yeni Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun Gerekçeli, Raporlu, Tutanaklı, Legal, İstanbul 2013

Türk Borçlar Kanunu Gerekçeli, Tutanaklı, Raporlu, Legal, İstanbul 2013

Türk Ticaret Kanunu Gerekçel, Raporlu, Tutanaklı, Legal, İstanbul 2016

Açıklamalı Bilgi Edinme Hakkında Kanun Gerekçeli, Raporlu, Tutanaklı, Legal, İstanbul 2004

Mevzuat Derlemeleri

Ramazan ÇAKMAKCI

Avukat, Yazar, Eğitmen, Yayıncı

1969 yılında Karşıyaka'da doğdu.

1987 yılında İzmir Çınarlı Teknik Lisesi Elektrik bölümünden ve 1993 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi´nden mezun oldu.

İstanbul Barosu Mevzuatı Araştırma ve Geliştirme Komisyonu Başkan Yardımcılığı görevine uzun yıllar devam etti. İstanbul Barosu Avukat Hakları Merkezi´nin kurucu üyeliği ve uzun süre merkez yönetim kurulu üyeliğinde bulundu. İstanbul Barosu Sağlık Komisyonu üyeliğinde de bulunan Çakmakcı, İstanbul Barosu “Avukat Hakları” ve “CMK”  Eğitim sertifikalarına sahiptir.

Lebib Yalkın Yayınlarında Vergi ve Ticaret Hukuku Mevzuat Uzmanı ve Mükellefin Dergisi Yazı İşleri Müdür Yardımcısı olarak çalıştıktan sonra. Türkiye İş Bankası Hukuk İşleri Müdürlüğünde uzun süre Avukatlık yapan Çakmakcı aynı zamanda Türkiye İş Bankası Eğitim Müdürlüğünde orta ve üst düzey yöneticilere “Hukuk Eğitmeni” olarak hukuk dersleri verdi.

Halen Kadıköy´de İstanbul Barosuna kayıtlı olarak serbest avukatlık yapmaktadır.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosunda Uzlaştırmacı olarak görev yapmıştır. Sakarya Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi "Uzlaştırmacı Eğiticiliği Eğitimi" sertifikasına sahiptir.

Türkiye Barolar Birliği "Arama Konferansı" Moderatörlük Eğitimini tamamlamıştır.

Türkiye Barolar Birliği Avukat Hakları Merkezi (TBB AHM) Yürütme Kurulu'na atanmış olup halen TBB AHM Genel Sekreterliği görevini yürütmektedir. Antalya Barosu, Mersin Barosu ve Hatay Barosu’nda Avukatlık Hukuku üzerine seminerler vermiştir. Seminerleri TBB Televizyonunda yayınlanmıştır. "Avukat Hakları" isimli TBB AHM iç eğitim yayınını hazırlamıştır.

Türkiye Barolar Birliği Hukuk Okur Yazarlığı Eğitmenidir.

Türkiye Bankalar Birliği Eğitim Merkezinde “Hukuk Eğitmeni” olarak dersler vermeye devam etmektedir.

Ankara Barosu “Yapay Zeka Hukuku Merkezi” Danışma Kurulu üyesidir.

İstanbul Barosu Genel Kurulunca 2018-2020 dönemi için “Türkiye Barolar Birliği Delegesi” seçilmiştir.

İstanbul Barosu “Baro Meclisi” üyesidir.

Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu üyesidir.

İstanbul Barosu Avukat Hakları Merkezi, Banka ve Finans Hukuku Komisyonu ve Bilişim Hukuku Komisyonu üyesidir.

Arabuluculukta Taraf Avukatları Grubunun (ATAG) kurucularından olup arabuluculuk ve avukat ilişkileri konusunda söyleşiler düzenlemekte ve kampanyalar yürütmektedir.

Legal Yayıncılık A.Ş. Legal Kitabevi A.Ş. ve Arnavutluk'ta Legal Publishing Shpk'nin kurucu ortağı ve yönetim kurulu üyesidir.

Türkiyenin en kapsamlı hukuk veri tabanı olan "Legal Online Veri Tabanı" nın kurucularından ve sürdürücülerindendir.

Halen YÖK - TÜBİTAK ULAKBİM'e kayıtlı hakemli olan İstanbul’da yayınlanan 10 akademik hukuk dergisinin ve Tiran'da Arnavutça / İngilizce yayınlanan Revista Akademike Legal isimli hukuk dergisinin “Sorumlu Yazı İşleri Müdürü” dür.

Hukuki makaleleri çeşitli gazete ve dergilerde yayınlanmıştır.

Yayınlanmış hukuk kitapları ve mevzuat derlemeleri bulunmaktadır

Modern Hukuk Akademisinin (Modern Law Academy A.Ş.) kurucu ortağı olup halen Modern Hukuk Akademisinin Başkanı ve Hukuk Eğitmenidir. Modern Hukuk Akademisi olarak "Sağlık ve Hukuk Gündemi" ve "Hukuk Söyleşileri" başlıklı söyleşileri hukuçu ve doktorların katılımı ile gerçekleştirmekte ve söyleşileri sosyal medya üzerinden online yayınlamaktadır.

Kadıköyü Bilim Kültür ve Sanat Dostları Derneğinin üyesidir. Moda sahilinin çevre yolu ile yok edilmesine ve yeşil alanların betonlaşmasına karşı faaliyetler yürütmüştür.

Kamu Yararını Savunma Derneğinin Başkanıdır. KYSD faaliyetleri çerçevesinde, çevre, kadın ve avukat haklarına yönelik mücadele yürütmektedir.

Moda'nın Renkleri Müzik Korosunda “Korist” olan Çakmakcı,  Türkçe / İngilizce yayınlanan “Makam Müzik Dergisi” isimli Türk Müziği Dergisinin Sorumlu Yazı İşleri Müdürüdür.

Yemek Kitapları editörü olup editörlüğünü yaptığı iki ayrı yemek kitabı ile Gourmand Cookbooks Awards tarafından “Dünyanın En İyisi” ödülüne layık görülmüştür.

Temel Osmanlıca ve Arnavutça bilgisine sahiptir.