E-posta:  
Şifre:  
Kayıt Ol

"Sağlık ve Hukuk Gündemi" IGTV / Instagram Televizyonunda Yayına Başladı. (19.12.2020)

"Sağlık ve Hukuk Gündemi" IGTV / Instagram Televizyonunda Yayına Başladı. (19.12.2020)

Sağlık ve Hukuk Gündemi 1. Program (19/12/2020) izlemek için tıklayınız.

1. Programın İçeriği:

Aşı ve Seyahat İzni

Adliye Girişilerinde Hes Kodu Zorunluluğu

Sokağa Çıkma Yasağı ve Avukatların İstisna Kapsamına Alınması Süreci

Avukatların Aşıda Öncelikli Risk Grubuna Alınması 

Maske Zorunluluğu ve Yargıtay Ceza Dairesi Kararı

 

Sağlık ve Hukuk Gündemi 2. Program (26/12/2020) izlemek için tıklayınız.

2. Programın İçeriği:

Yunanistan'da Koronavirüs Tedbirleri ve Sağlık Önerileri

Yunanistan’dan Uzman Fizyoterapist Stratos Skotiniyadis’in yer aldığı programımızın ilk yarısında konuğumuza şu soruları sorduk.

Yunanistan’da Lockdown ve etkileri
Yunanistan’ın Turizm Sektörüne Corona’nın etkileri
Yunanistan’da okulların açılışı ve kapanışı
Vakalar iyiyken sonbahardaki artış nasıldı?
Yeni lockdowna nasıl karar verildi?

Yunanistan’da Corana’ya dair mukayeseli hukuk kuralları hakkında bilgilendirme
Maske takma zorunlulukları
Aşı uygulaması başladı mı?
Öncelikli risk grupları belirlendi mi ?

Ülkemizde çocuklar ile 65 yaş üstü vatandaşlarımız için sınırlamalar getirilmesi sonrasında özellikle 65 üstü vatandaşlarımıza konuğumuzun önerilerin dinledik.
Programımızın ikinci yarısında Modern Hukuk Akademisi Başkanı Av. Ramazan Çakmakcı yayınımıza iştirak ederek haftanın sağlık hukuku gündemini değerlendirdik.

Kısa çalışma başvuru süresinin uzatılmasına dair Cumhurbaşkanı Kararı
Kısa çalışma ödeneğinin süresinin uzatılmasına dair Cumhurbaşkanı Kararı
Esnaf ve Sanatlarlar ile Gerçek Kişi Tacirlere Koronavirüs Salgını Nedeniyle Verilecek Destekler Hakkkında Cumhurbaşkanı Kararı
Koronavirüs Aşıları’na %1 oranında KDV uygulanmasına dair karara değinildi.
Ayrıca avukatların koronavirüs aşısından öncelikli olarak yararlanması için TBB Avukat Hakları Merkezinin girişimleri dinleyicilere aktarıldı.
Modern Hukuk Akademisinin humanist hukuk yaklaşımının ortaya konulduğu program Yunanistan ve Türkiye'de ilgi ve takdirle karşılanmıştır. 

 

Sağlık ve Hukuk Gündemi 3. Program (19/12/2020) izlemek için tıklayınız.

 
“Brüksel'de Koronavirüs Tedbirleri ve Öneriler” Konulu “Sağlık ve Hukuk Gündemi” nin 3. Programı instagram Televizyonunda Yayınlandı
Birleşmiş Milletler Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi Akademisyenlerinden Doç. Dr. Kutluhan BOZKURT'un konuşmacı ve Modern Hukuk Akademisi Başkanı Av. Ramazan Çakmakcı'nın moderatör olduğu hukuk söyleşisinde;
 
Öncelikle Belçika Devletinin kuruluşundan bugüne değin geçirdiği hukuki aşamalar, Anayasal niteliği, Avrupa Birliği ile ilişkileri, sosyolojik yapısı ve başkaca bir çok yönü aktarıldı.
 
Avrupa Birliği’nin koronavirüs pandemisi sürecini yönetiş biçiminin ve Avrupa Birliği ülkelerinin virüsle mücadele yöntemleri ve aşı uygulamalarına da değinilen söyleşimizde Belkçika’da uygulanan koronavirüs tedbirleri tüm yönleriyle kapsamlı olarak ele alınarak mukayeseli sağlık hukuku çalışmaları için çok kıymetli veriler kayda alınmış oldu.
 
Canlı tarih kaydı mahiyetindeki bu kıymetli söyleşimizden sonra programımızın ikinci bölümünde Av. Ali Emre Deşat ile Türkiye’de yaşanan sağlık ve hukuk gündemine ilişkin konular ele alındı.
 

Sağlık ve Hukuk Gündemi 4. Program (19/12/2020) izlemek için tıklayınız

Arnavutluk'ta Koronavirüs Tedbirleri
 

Sağlık ve Hukuk Gündemi’nin 4. Program konuğu Arnavutluk Devlet Televizyonu Muhabirlerinden Mimoza Elezi oldu

Kendisi uzun süredir Türkiye’de yaşayan Arnavut kökenli vatandaşlarımızın göç hikayelerini canlı tarih kaydı olarak derliyor ve yayınlıyor. Mimoza ELEZİ, Av. Ali Emre Deşat ile birlikte yaptığı söyleşide izleyicilere Arnavutluk’taki Koronavirüs tedbirlerini aktardı. Ayrıca Arnavutluk ve kültürü hakkında da bilgiler verdi. Türkiyede’ki Koronavirüs tedbirlerinin de ele alınacağı programda Mimoza Elezi Arnavut Vatandaşları için program sırasında konuşmların özetini Arnavutça olarak da izleyicilere aktardı. Böylece bu program Modern Hukuk Akademisinin iki dilde birden yayınlanan ilk programı olma özelliğini taşımış oldu. 

Programın 2. Bölümünde Modern Hukuk Akademisi Başkanı Av. Ramazan Çakmakcı Türkiye ve Arnavutluk arasında imzalanan sağlık, kültür ve yapı konularındaki anlaşmalardan, hastane ve deprem konut inşaasından ve Arnavutluk tarihi ile iki kardeş ülkenin sıkı bağlarından bahsetti.

SAĞLIK VE HUKUK GÜNDEMİ

Modern Hukuk Akademisi olarak pandeminin başladığı ilk günden itibaren Sağlık Bakanlığının "Evde Kal" çağrılarına destek olmak amacıyla bir dizi hukuk söyleşisini instagramda hayata geçirmiş idik.

Söyleşilerimize birbirinden değerli uzmanlar katılmış ve izleyicilerimizden de olumlu geri dönüşler almıştık.

Instagram hesabımız olan @akademimodernhukuk adresinden yaptığımız canlı yayınlar IGTV / Instagram Televizyonuna kaydedilmiş olup dileyen herkesin dilediği zaman izlemesine imkan sağlanmıştır.

Dünya ve ülke gündeminin ilk konuları yine sağlık ve hukuk. 

Sağlık Bakanlığımız yine "Evde Kal" çağrıları yapıyor ve hatta İçişleri Bakanlığımız salgının yayılımını durdurmak amacıyla düzenli sokağa çıkma kısıtlamaları uyguluyor. 

Bu noktada Modern Hukuk Akademisi olarak pandeminin başlangıcında yaptığımız sağlık hukuku ağırlıklı söyleşilerimizi bu kez "Sağlık ve Hukuk Gündemi" ismi ile IGTV /Instagram Televizyonunda düzenli olarak yayınlamaya karar verdik.

"Sağlık ve Hukuk Gündemi" Modern Hukuk Akademisi Başkanı Av. Ramazan Çakmakcı ve Modern Hukuk Akademisi Eğitmeni Av. Ali Emre Deşat'ın konuşmacı olacağı, sağlık alanındaki uzman isimlerin, sağlık sektörü bileşenlerinin, hasta ve hasta yakınları başta olmak üzere bu alanla ilgili tüm kesimlerin katılacağı ve sesini duyurabileceği bir program olarak planlandı.

"Sağlık ve Hukuk Gündemi" ilk yayınını 19/12/2020 tarihinde saat:21:00 'da @akademimodernhukuk instagram adresinden canlı olarak yapacak ve yayın IGTV / Instagram Televizyonundan sürekli olarak izlenebilecek.

Herkesi "Sağlık ve Hukuk Gündemi" ni izlemeye davet ediyoruz.

Saygılarımızla

Modern Hukuk Akademisi

ınstagram TV

@akademimodernhukuk