E-posta:  
Şifre:  
Kayıt Ol

Kosova'da Koronavirüs Tedbirleri ve Öneriler (Sağlık ve Hukuk Gündemi) (06.02.2021)

Kosova'da Koronavirüs Tedbirleri ve Öneriler (Sağlık ve Hukuk Gündemi) (06.02.2021)

KOSOVA'DA KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ VE ÖNERİLER
 
6 Şubat 2021 Saat:21:00
instagram @akademimodernhukuk
 
Dr. Atakan Koro / Priştine
Av. Ali Emre Deşat / İstanbul
Av. Ramazan Çakmakcı / İstanbul
 
Sağlık ve Hukuk Gündemi isimli söyleşi programımızın 8. sinde yine yurtdışından bir konuğumuz var.
 
Konuğumuz Kosova'nın başkenti Priştine'den yayınımıza katılacak.
 
Klinik Biyokimya Uzmanı Dr. Atakan Koro , Kosova'da koronavirüs salgınına karşı yürütülen mücadeleyi ve oradaki mücadeleden edindikleri tecrübeleri izleyicilere öneriler olarak aktaracak.
 
Söyleşimizin moderatörlüğünü Modern Hukuk Akademisi Eğitmeni Av. Ali Emre Deşat yürütecek olup ikinci bölümde Modern Hukuk Akademisi Başkanı Av.Ramazan Çakmakcı Kosova'daki durumu ve geçen haftanın sağlık ve hukuk gündemini değerlendirecektir.
 
2008 yılında bağımsızlığını ilan eden Kosova ile ülkemizin derin tarihi, kültürel ve sosyolojik bağları bulunmaktadır. Kosova'nın sağlık ve hukuk alanında güçlenmesi ülkemizde yaşayan yüzbinlerce Kosova, Makedonya ve Arnavutluk kökenli vatandaşlarımız için de büyük önem arz etmektedir.
 
Türkiye Cumhuriyeti ile Kosova arasında imzalanan uluslararası dostluk ve işbirliği anlaşmaları ile güçlenerek artan hukuki bağlarımızın, sivil toplum kuruluşlarımız ile özel sektörümüzün kuracağı ilişkiler ile de güçleneceğine inanıyoruz.
 
Bu vesile ile tüm vatandaşlarımızı Kosova ile ticari, kültürel ve sosyal yönlerden işbirliğine davet ediyoruz.
 
Gerçekleştireceğimiz bu söyleşimizin Kosova ile olan dostluğumuza küçük de olsa bir katkı sunacağına inançla herkesi söyleşimizi izlemeye bekliyoruz.
 

Dr. Atakan KORO

Özyaşam:

Atakan KORO, ilk ve orta okulunu doğup büyüdüğü şehir olan Prizren’de bitirdikten sonra Meram Tıp Fakültesi’nde öğrenim görmeye hak kazandı. Ardından İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi Klinik Biyokimya Bölümü’nden uzmanlığını alan Dr. KORO, hizmet etmek için memleketi Kosova’ya döndü.

CoViD-19 salgınıyla mücadele kapsamında ülkesinin sağlık yetkililerinden gelen yardım çağrısına cevapsız kalmayarak, şu anda Prizren bölge hastanesinde gönüllü hekim olarak görev yapmaktadır.

Dr. Atakan KORO, Kosova Türk Hekimler Derneği’nin kurucularından olup derneğin başkanlığını yürütmektedir.

Bunun yanısıra KORO, Kosova Cumhurbaşkanlığı Topluluklar Danışma Kurulu’nda Türk toplumunun temsilcisi ve aynı kurula bağlı olan Eğitim Çalışma Grubu’nun başkanı olarak görev yapmaktadır.

Modern Hukuk Akademisi