E-posta:  
Şifre:  
Kayıt Ol

Avukatlar İçin Konuşmanın Temel Prensipleri ve İkna Etmenin Etkin Sırları

Avukatlar İçin Konuşmanın Temel Prensipleri ve İkna Etmenin Etkin Sırları

Eğitmen: Ercan Arkat (Kişisel Gelişim Uzmanı)

Süre: 1 gün

Eğitime Kimler Katılabilir ? : Yalnızca Avukatlar ile Stajyer Avukatlar

İçerik: Konuşmanın Temel Prensipleri ve İkna Etmenin Etkin Sırları

 • Konuşmada Dikkat Edilmesi Gerekenler
 • Kendini İfade Etme
 • Birebir Konuşmalarda Etkili İletişim
 • İletişimde Anlaşılabilirlik
 • Dikkat Toplama
 • Etkin Dinleme ve Dinletebilme
 • Doğaçlama
 • Kılık, Kıyafet ve Dış Görünüşün Önemi
 • Soru ve Cevap Yöntemleri
 • Daha İyi Konuşmanın On Kuralı
 • İkna Kabiliyeti ve İkna Etme

Eğitime Dahil Olanlar: Katılım Belgesi, Öğle Yemeği, İkramlar, Soft İçecekler, Kırtasiye İhtiyaçları

Eğitim Bedeli: 300 TL (KDV dahil)

Eğitim Yeri: Windowist Tower / Maslak, İstanbul

İletişim:  [email protected] / 0 538 275 10 54

Neden Avukatlar İçin Kişisel Gelişim Eğitimi ?

Modern Hukuk Akademisi olarak avukatların kişisel gelişim eğitimlerinden en çok hangisine ihtiyaç duyduğunu belirlemek amacıyla bir anket çalışması yaptık. Anketin sonucuna göre avukatların ilk tercihleri "Konuşma" ve "İkna" konularında oldu. Avukatların iş hayatlarında yaptıkları işlerin çoğunluğunun "konuşmak" ve "ikna etmek" olduğunu düşündüğümüzde anketimizin sonucu bizlere avukatların temel kişisel gelişim eğitim ihtiyacının ne olduğunu doğru olarak göstermiş oldu. Avukatların iş yoğunluğunu ve zamanlarının kıymetli oluşunu dikkate alarak bu iki konudaki eğitimleri bir günlük eğitimde vermeye karar verdik. Ayrıca avukatların eğitimdeki yöntemleri daha kolay anlayabilmesi ve uygulamada daha rahat uygulayabilmesi amacıyla eğitimdeki örneklendirmelerin avukatların iş hayatlarında yaşadıkları olaylar ve ilişkiler üzerinden verilmesinin uygun olacağını düşündük. Diğer yandan kişisel gelişim eğitimlerinde katılımcılar sürece aktif olarak katıldıkları için eğitime katılacakların avukat veya stajyer avukat olması koşulunu getirdik. Böylece "Avukatlar İçin Konuşmanın Temel Prensipleri ve İkna Etmenin Etkin Sırları" başlıklı eğitim ortaya çıkmış oldu.

Kişisel gelişim eğitimleri konusunda uzman olan ve bu alanda birçok etkinlik gerçekleştirmiş olan ünlü eğitmen Ercan Arkat'a bu düşüncelerimizi ilettiğimizde avukatlar için yararlı olacak böyle bir eğitimi vermekten memnuniyet duyacağını ifade etti. Eğitmen Ercan Arkat akademimiz eğitmeni avukatlarla birlikte çalışarak kendi eğitim modüllerindeki örneklendirmelerini avukatlara özgüleyerek özel bir eğitim hazırlamış oldu.

Eğitmenimiz Ercan Arkat tarafından hazırlanan bu özel eğitimin avukatların iş hayatlarındaki başarılarını ve kişisel gelişimlerini artıracağını düşünüyoruz.

Modern Hukuk Akademisi